צרו קשר
ּ

גירושין בהסכמה

גירושין הוא הליך בלתי נעים הרווי במתחים ולחצים, בייחוד כאשר אחד מבני הזוג מעוניין בגירושין והשני – לא. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לצלוח גם תקופה מלחיצה זו בשלום על ידי הגעה לפשרת גירושין בהסכמה וחתימה על הסכם המקובל על שני הצדדים. עו"ד אורנה אלבז גולדנברג מנוסה בתחום הגירושין, כך שאם אתם נמצאים על פרשת דרכים ביחסים ביניכם, תוכלו להיעזר באשת מקצוע העוסקת בענייני משפחה במשך שנים רבות – חברה בוועדת משפחה ובית הדין הרבני בלשכת עורכי הדין, כותבת מאמרים בתחום, מטפלת ומייצגת בלקוחות רבים בתחום הגירושין.

הליך גירושין בהסכמה – מה הוא כולל?

הסכם הגירושין כולל מגוון רחב של תחומים:

  • מזונות – על פי הדין האישי, האב חייב בתשלום מזונות ילדיו הקטינים. הליך גירושין בהסכמה כולל סעיפים המפרטים אתי גובה הסכום שעל האב לשלם לילדים, מהם הוצאות החינוך בהם חב האב ואילו הוצאות רפואיות אינן מכוסות בסל הבריאות הממלכתי, בהם עליו לשאת (שיניים, משקפים וכיוצ"ב)
  • משמורת – סעיף זה קובע כיצד מיהו ההורה המשמורן על הילדים, ומהם זמני השהות של ההורה האחר עם הילדים באמצע השבוע, בסופי השבוע, בחגים, בחופשות וכיוצ"ב., האם מדובר במשמורת משותפת שבמסגרתה שני ההורים ממלאים פעילים ונוכחים יותר בחיי הילדים..
  • חלוקת רכוש – בסעיף זה נערך לרוב איזון בין הרכוש המשותף כמו: נכסים, דירה, חסכונות, זכויות סוציאליות, תשלומי חובות ועוד.
  • וויתורה על שטר הכתובה – חתימה על סעיף זה מהווה אישור על כך שהאישה מוותרת על זכותה לקבל את הכתובה והתוספת לה.
  • ללא תביעות נוספות – סעיף בהליך גירושין הקובע כי בני הזוג לא יתבעו אחד את השני בנושאים המפורטים מחוץ להסכם עצמו.

גירושין בהסכמה – מדוע כדאי לחתום על ההסכם?

הליך גירושין בהסכמה הפך לאחד ההליכים הנפוצים יותר ולא בכדי. להליך זה כמה יתרונות. ראשית, מדובר ביתרון כלכלי. הליך זה זול יחסית להליכים כמו תביעות גירושין הגוררים אחריהם תשלומי אגרות או תשלומים לחוקרים פרטיים אשר עוקבים אחרי אחד מבני הזוג. שנית, מדובר בהליך קצר יחסית להליכי התביעות. כאשר יש הסכם חתום ומוכן, כל הליך הגירושין נמשך פרק זמן קצר. ולבסוף, הסכם הגירושין מאפשר לבני הזוג להתגרש בראש שקט ובנועם.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ