צרו קשר
ּ

גישור במשפחה

"חשבתי שאחרי שהוגשה תביעה בבית המשפט, מאוחר מידי לגישור…." הסבירה ענת בנימה מתנצלת. לא, לא מאוחר מידי, עניתי לענת. לא כל סכסוך, חייב להתחיל בבית המשפט, ואם כבר התחיל, עדיין אפשר לפנות להליך גישור ולהתגרש אחרת.

מהו גישור?

גישור הוא הליך המאפשר לבני זוג בהליכי גירושין להגיע להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, ולעגן בהסכם את כל הנושאים הרלוונטיים לגירושין כמו: מזונות ילדים, משמורת ילדים, הסדרי ראיה, חלוקת רכוש, זכויות סוציאליות ועוד.

הגישור נעשה מתוך בחירה בלבד ומרצון חופשי, וגם הסכם הגירושין המתגבש נעשה מתוך רצון משותף של שני הצדדים גם יחד.

מיהו המגשר?

המגשר יכול להיות עורך דין או פסיכולוג, בעל הכשרה מתאימה בגישור . המגשר הינו אדם ניטרלי אשר לא מעדיף צד אחד על פני רעהו, אלא שומר על זכויות שני הצדדים גם יחד. חשוב לציין כי הליך הגישור חסוי ולא ניתן לעשות בו שימוש כלשהו, כאשר הצדדים מחליטים להפסיק את הליך הגישור ולחדש ו/או לפתוח בהליכים משפטיים.

כיצד מבוצע הגישור?

המגשר נפגש עם שני בני הזוג, לעיתים במפגשים משותפים של בני הזוג ולעיתים בפגישות נפרדות בהתאם לצורך ולמורכבות המחלוקות בין הצדדים.

במהלך הפגישות המגשר והצדדים מנסים להגיע לפתרונות לגבי הנושאים השנויים במחלוקת ביניהם תוך בחינת האינטרסים של הצדדים, הצרכים והאלטרנטיבות הקיימות שבסופו של יום יגובשו ויועלו בהסכם גירושין ויחסי ממון, אשר יקבל את תוקף בית המשפט או בית הדין הרבני.

למה עדיף לפנות להליך של גישור על פני ערכאות משפטיות?

  1. הגישור הינו הליך מהיר ויכול להיערך בשעות גמישות לכל הצדדים.
  2. חסכון בעלויות כספיות (בהשוואה לניהול תיקים בערכאות משפטיות).
  3. מאפשר תקשורת טובה בין בני הזוג גם לאחר הגירושין.
  4. הפתרונות יצירתיים תוך שימת דגש לצורכי כל אחד מהצדדים.
  5. לבני הזוג יש שליטה על התהליך והדברים נעשים בהסכמה הדדית.
למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ