צרו קשר
ּ

גישור וגירושין

כמו כל דבר בחיים גם בגירושין יש בחירה, גירושין לא חייבים תמיד להסתיים במלחמה, במילים קשות וצורמות, בתחושות איומות באכזבה ותחושת כישלון ובטח לא כשבאמצע נמצאים הילדים, אשר לא פעם במאבקי הוריהם בגירושים, חווים את טראומת הנטישה.

עצרו רגע, תחשבו על הנפש שלכם, עצרו מהמלחמות למען הילדים שלכם – אפשר להתגרש גם בדרכי נועם ושלום, בהליך של גישור סביב שולחן עגול אפשר להגיע להסכמות מתוך רצון ובחירה חופשית.

עורך דין שהוא מגשר יכול ללוות אתכם את התהליך בצורה מכבדת ומכובדת. תפקידו של המגשר הוא לטפל בצד הרשמי של הגירושין תוך שמירה על האינטרסים של שני הצדדים יחד ולגבש הסכם גישור אשר מקובל על שני בני הזוג.

גישור הינו דרך ליישוב סכסוכים ומחלוקות בין צדדים המבקשים לפרק את התא המשפחתי. גישור . חשוב מאוד לבחור עורך דין שהוא מגשר וככזה הוא יכול ללוות אתכם את התהליך בצורה מכבדת ומכובדת. תפקידו של המגשר הוא לטפל בצד הרשמי של הגירושין תוך שמירה על האינטרסים של שני הצדדים יחד עד לגיבוש הסכם גישור אשר מקובל על שני בני הזוג.

בשנת 2016, נכנס לתוקף חוק להסדרי התדיינויות בסכסוכי משפחה, שבמסגרתו קודם להגשת תביעות לבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, הצדדים מופנים ליחידת הסיוע שליד בית המשפט כדי לבחון סיום ההליך מחוץ לכותלי בית המשפט. אולם, להליך זה, מוקצים 4 מפגשים בלבד, כאשר המפגש הראשון מתקיים על ידי עו"ס.

הליך גישור וגירושין

הליך הגישור הוא חסוי ונשמרת סודיות מלאה על כל שנאמר ונטען אצל המגשר. הרציונל הוא בכך שהצדדים יכולים לדבר עם המגשר באופן חופשי מבלי לחשוש שהדברים יצאו החוצה על ידי המגשר, מכאן, כאשר הליך הגישור נכשל, המגשר אינו יכול להגיע לבית המשפט לתת עדות על דברים שנאמרו על ידי מי מהצדדים.

יחד עם זאת וכדי שהליך הגישור יצליח, הוא מחייב שיתוף פעולה, תוך שימת הרגשות הקשים בצד והתמקדות מוחלטת בהליך עצמו וראיית טובתם של הילדים ורגשותיהם.

הנושאים שיעלו במהלך כתיבת הסכם הגירושין יגעו בכל חלק וחלק בחייכם המשותפים, המזונות, הגט, הרכוש המשותף ודרכי החלוקה בו, העסק המשפחתי, החובות, החסכונות, הילדים ודרכי חינוכם, מזונות ועוד.

יתרונות הליך הגישור

הליך הגישור הוא קצר ביחס להליך המשפטי המתנהל בבית המשפט שיכול לערוך שנים.

גם העלויות הן נמוכות יותר ביחס להליך המשפטי.

מחקרים מוכיחים כי הסכמי גירושין בהסכמה אשר נחתמים במסגרת הליך גישור, נוטים הצדדים לכבד ולעמוד בהסכמים אליהם הגיעו מתוך הסכמה חופשית.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ