צרו קשר
ּ

הסכם גירושין

הסכם גירושין מהו?

מרגע שנופלת ההחלטה להיפרד ולסיים את קשר הנישואין, נתבות שתי דרכים לגירושין, כאשר הסכם גירושין נחשב לדרך השלום המכובדת בה שני הצדדים מנסים להימנע מסכסוכים ולשמור על הליך הוגן ומכובד. כדי לנסח הסכם נכון וחוקי שיתקבל בבית המשפט ויהיה מקובל גם על שני בני הזוג, ישנה חשיבות רבה לבחירת עו"ד. עו"ד אורנה אלבז גולדנברג היא עו"ד מנוסה ומקצועית שתסייע לכם לגשר על המחלוקת כדי שתוכלו להסדיר את סעיפי ההסכם תוך הבנה וקבלה.

הסכם גירושין – גירושין בדרך של שלום

הסכם גירושין נועד למצוא פתרונות והוראות ברורים ובהסכמת שני הצדדים על הסוגיות שונות המשותפות לבני הזוג. הנה מספר סעיפים הנכללים בהסכם:

  • הסדרת משמורות על הילדים – אחד הסעיפים החשובים ביותר בהסכם הנוגע להורים המתעתדים להתגרש. בסעיף זה ייקבע האם תהיה לשני ההורים משמורת משותפת, האם לאחד ההורים תהיה משמורת בלעדית ולהורה השני יהיה הסדר ראייה קבוע ועוד. סעיף זה כולל גם הסדרי ראייה בקשר לחופשות ולחגים. חשוב לקחת בחשבון את טובתם הבלעדית של הילדים, על מנת שיוכלו לעבור בשלום את הליכי הגירושין של הוריהם.
  • הסדרת הרכוש המשותף – במהלך הקשר הזוגי, בני הזוג צוברים רכוש משותף והון עצמי משותף. הסעיף הזה יכלול האם הרכוש המשותף יתחלק באופן שווה בין בני הזוג ובמידה שלא, ייקבע כיצד הרכוש יתחלק בין בני הזוג.
  • קביעת מזונות – בסעיף זה ייקבע מהו גובה המזונות שיופרש ממשכורתו של הבעל לאשתו עבור פרנסת הבית ופרנסת הילדים.

מדוע כדאי לבחור בהסכם הגירושין?

הסכם הגירושין נועד כדי ליצור דרך חלופית להשגת הגט. הדרך האחרת להשגת הגט היא על ידי אחד מבני הזוג התובע בבית המשפט. משפטי תביעה עשויים להיערך למשך זמן ארוך ולסחוט נפשית וכלכלית את בני הזוג. הפתרון המכובד והנכון כדי להימנע ממלחמות בבית המשפט הוא הסכמה על גירושין. במקרה זה, עו"ד מנוסה בהליכי גירושין יוכל לשמור על האינטרסים של שני הצדדים כדי להשיג את הסכמתם לגבי הסוגיות החשובות בהסכם הגירושין. הסכם הגירושין עשוי לגרום לשני הצדדים לסיים את הקשר בידידות ללא מטענים או טינה.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ