צרו קשר
ּ

משמורת ילדים

גם לאחר הגירושין שני ההורים נותרים אפוטרופוסים של ילדיהם, וזאת ללא כל תלות בשאלה בחזקת מי נשארו הילדים. לאחר הגירושין, לשני ההורים מעמד שווה בקבלת החלטות מהותיות הנוגעות לילדים כגון בנושאי חינוך ובריאות. ההנחה היא, שילדים עד גיל 6 יושארו בחזקת אימם – הנחה זאת ניתנת לסתירה אם אין סיבות מיוחדות להורות אחרת – נקרא "חזקת הגיל הרך".

משמורת ילדים נקבעת על פי טובת הילדים ובהתאם להמלצות תסקיר סעד אותו עורכת פקידת סעד שהינה עובדת סוציאלית שמונתה על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני . מטרת תסקיר הסעד להמליץ מי יהיה ההורה המשמורן ואלו הסדרי ראיה יקבעו כאשר הכלל המנחה הוא טובת הילדים.

בהעדר הסכמה לקביעות תסקיר הסעד או אם בית המשפט רואה שיש בכך צורך מתמנה מומחה מטעם בית המשפט על מנת לערוך בדיקת מסוגלות הורית שתקבע היכן טובת הילדים להיות. בהעדר הסכמה בין ההורים יקבע בעניין משמורת ילדים בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. הסמכות בעניין משמורת ילדים נקבעת על פי הערכאה אליה הוגשה התביעה הראשונה .

הסדרי ראיה הם תקופות הזמן המוגדרות בהן ההורה שהילדים אינם בחזקתו , זכאי לראות את הילדים. הסדרי הראיה נקבעים בהסכמה בין ההורים או על פי החלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני . יחד עם זאת, ההורים יכולים להסכים על משמורת ילדים ואף על הסדרי הראיה אך חובה לקבל את אישור בית המשפט להסכם זה. האישור ניתן לאחר שבית המשפט משתכנע כי ההסדר להסדרי הראיה / משמורת ילדים שנקבע על ידי ההורים הינו לטובת הקטין.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ