צרו קשר
ּ

עורך דין משפחה: באילו תחומים הוא עוסק?

ישנם מספר משרדי עורך דין משפחה בארץ, אך משרד עורכי הדין OEG, בבעלותה של עו"ד אורנה אלבז – גולדנברג יעניק לכם את השירותים המקצועיים ביותר: בין אם מדובר בניסוח הסכמים, גישור, צוואות וירושות, גירושין, הסדרי ראייה ועוד – נשמח לעמוד לרשותכם, להעניק לכם ייעוץ משפטי ולייצג אתכם בבית הדין הרבני ובבתי המשפט לענייני משפחה.

תחום המשפט מורכב מענפים שונים, כאשר דיני משפחה הוא אחד המרכזיים שבהם. נבחן כמה מהנושאים בהם עוסקים עורכי דיני בענייני משפחה:

  1. הסכם ממון – ישנם 3 סוגים מרכזיים בכל הנוגע להסכם ממון: הסכם ממון הנחתם טרם הנישואין, הסכם ממון הנחתם לאחר הנישואין והסכם גירושין. ההשלכות של כל אחד מהסכמים אלו משתנה מהסכם להסכם, כאשר 2 הסוגים הראשונים מתייחסים לעתיד מעורפל – תוך חוסר וודאות לגבי אופי הפרידה. הסוג השלישי מסדיר עובדות קיימות בשטח. בהתאם לכך, האכיפה שלו איננה ניתנת לפרשנות.
  2. צוואה – עריכת צוואה מיועדת למגוון רחב של אנשים, ומבטיחה כי לאחר פטירתו של עורך הצוואה, העיזבונות שלו יתחלקו בדרך בה ציווה. במילים אחרות, קיומה של צוואה תמנע סכסוכים עתידיים בין קרובי משפחה ואף תשמור על המרקם של התא המשפחתי.
  3. פונדקאות – מדובר בפתרון אליו זוגות הטרוסקסואלים רבים פונים, משום שהם מתקשים להביא ילד לעולם. בשונה מאימוץ ואף תרומת זרע, הפונדקאית נושאת ברחמה את העובר של הזוג המצפה. בסיום ההיריון ולאחר הלידה, תמסור הפונדקאית את התינוק להורים המיועדים. הליך הפונדקאות משתנים ממדינה למדינה – ובהתאם לאופייה הליברלי. כך, ניתן למצוא במדינות רבות חוקים המקלים על רווקים, זוגות לא נשואים ואף זוגות חד-מיניים ומתירים להם להתחיל בהליך זה.

ייצוג משפטי – ללא פשרות

הבטחת הנישואים הופרה? מעוניינים לקבל הכרה באבהות שלכם? זכאים לירושה ורוצים לדעת האם מוטל עליה מס? משרד עורכי הדין OEG, בבעלותה של עורכת הדין אורנה אלבז – גולדנברג, יעניק לכם ליווי משפטי בהיבטים אלו ורבים אחרים, תוך ייצוג מקצועי – וללא פשרות.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ